Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centras teikia pagalbą įvairioms socialinėms gyventojų grupėms: vienišiems pagyvenusiems, neįgaliesiems žmonėms, šeimoms, kuriose vaikus augina vienas iš tėvų, našliams iš Juodšilių, Marijampolės, Rudaminos ir Pagirių seniūnijų. Centro tikslas spręsti gyventojų socialines problemas, atkurti, sustiprinti ir ugdyti kasdieninio gyvenimo įgūdžius socialinėms gyventojų grupėms ir padėti nugalėti senatvės ar netekties sukeltus padarinius. Centro uždavinys tenkinti bendruomenės socialinius, psichologinius, kultūrinius poreikius, suteikti pagalbą atskiriems gyventojams, skatinti ir atstatyti jų sugebėjimus funkcionuoti visuomenėje.
Centre organizuojami kultūriniai ir sportiniai renginiai, kuriuose dalyvavo leistinas skaičius centro lankytojų. Renginių metu siekiama, kad žmonės pajustų kuo daugiau pasitenkinimo, įsijungtų į renginių ruošimą, aktyviai juose dalyvautų. Švenčiamos proginės bei asmeninės šventės.
Centre yra suburtos 2 grupės: neįgaliųjų asmenų užimtumo grupė ir senjorai. Teikiant socialines paslaugas neįgaliesiems yra įvertinamas kiekvieno asmens negalios ir sąmoningumo lygis, todėl grupės neišskiriamos pagal paslaugos rūšį, priešingai, stengiamasi grupes sudaryti taip, kad jose būtų ir dienos socialinės globos, ir socialinės priežiūros paslaugas gaunantys klientai, taip skatinamas jų tarpusavio bendravimas, savitarpio supratimas, pagalba silpnesniam;
Pagyvenusių asmenų (Senjorų grupė): Senjorai yra skatinami dalyvauti grupinio socialinio darbo užsiėmimuose: 2 kartai per savaitę yra skiriami jų sveikatinimui (vedamos mankštos, paskaitos ir pokalbiai sveikatos stiprinimo klausimais; užsiimti mėgstama veikla (dainavimas, rankdarbiai).
Su lankančiais Centrą klientais dirba užimtumo specialistai, socialiniai darbuotojai, socialinio darbuotojo padėjėjai, sielovadininkas. Šių specialistų komanda padeda spręsti su fizine ir psichine negalia bei įvairiais socialiniais sunkumais susijusias problemas, skatina socialinį asmens aktyvumą ir saviraišką, mažina socialinę atskirtį, organizuoja laisvalaikio užimtumo, sveikatos palaikymo bei stiprinimo veiklą, siekiant ugdyti socialinius, kasdieninius gyvenimo, ugdymo, asmens higienos palaikymo, darbinės, sportinės veiklos įgūdžius.
Ištisus metus organizuojamas teatrų, muziejų lankymas, įvairios ekskursijos, išvykos ir piligriminės kelionės po Lietuvą. Siekdami sužadinti klientų teigiamas emocijas, jie mokami gaminti meninius dirbinius, komponuoti puokštes, organizuoti parodas, įvairiomis švenčių progomis puošti ir dekoruoti patalpas, ruošti šventinį stalą, gaminti nesudėtingus patiekalus. Pagal savo sugebėjimus lankytojai yra mokomi šokti, supažindinami su vaidybos elementais ir sėkmingai vaidina , nuolat skatinami tęsti kompiuterinių įgūdžių mokymus.